Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

47 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Spalletti ka kerkuar nje sforco nga Interi: dua ne dispozicion 6!

Gazzetta – Spalletti ka kerkuar nje sforco nga Interi: dua ne dispozicion 6!
Inter Club Staff

Katerqind e gjashtedhjete e tre kile, kjo mund te jete pesha e re e mesfushes se Interit. 

Kete gje e shpejgon Gazzetta dello Sport:  

“Me pak Rafinha dhe me shume Nainggolan, me pak Borja Valero e ndoshta me shume Dembele, gjithmone nese per belgun nuk futen ne mes milionat kinez.”

“Spalletti i ka kerkuar nje sforco te qarte Ausilios dhe Interit: deshiron gjashte lojtare titullare per tre vende ne mesfushe qe te luajne Serie A dhe Champions Leauge pa problem.”

“Ky eshte motivi qe pervec atyre qe jane prezent qe tani si Vecino, Brozovic, Gagliardini dhe Borja Valero, klubi zikalter po kerkon edhe dy pedina te tjera (Ninja dhe Dembele) te rendesishme qe te kompletojne repartin.”

“Pas Nainggolan, i preferuari eshte Dembele, peshon 87,5 kile ai dhe ta vendosesh perpara mbrojtjes do te friksonte gjithkend. Ai nderton por edhe shkaterron.”

“Profili i zgjedhur nga Spalletti eshte ai, nje shenje e qarte qe Spalletti po kerkon nje lojtar me cilesi fizike te larta por edhe me kualitete teknike.”

“Duke pare se si Borja Valero dhe Brozovic mund te ndihmojne Interin gjate rrugetimit, ata te dy mund te mbulojne rolin e trekuartistit kur Nainggolan do te kete nevoje per nje pushim.”

“Nuk do te jene shume, por do te jene aq sa duhet.”

Keshtu e mbyllin shkrimin e tyre Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.