Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

424 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Spalletti ka vendosur formacionin ndaj Sassuolos! Matias Vecino dhe Borja Valero…

Gazzetta – Spalletti ka vendosur formacionin ndaj Sassuolos! Matias Vecino dhe Borja Valero…
Inter Club Staff

La Gazzetta dello Sport ka dhene lajmet e fundit rreth formacionit zikalter para pak minutash.

Sipas tyre, Ranocchia mbetet ne avandazh ndaj Joao Miranda dhe Matias Vecino ndaj Borja Valero.

Keto, ne kete moment, jane lajmet e fundit per sa i perket formacionit te mundshem nga Gazzetta dello Sport.

Ky eshte formacioni zikalter sipas te perditshmes Italiane:

Ne porte, Samir Handanovic

Ne krahun e djathte te mbrojtjes, i perhershmi: Joao Cancelo

Ne qender te mbrojtjes Milan Skriniar dhe Andre Ranocchia

Image result for skriniar ranocchia

Ne krahun e majte te mbrojtjes, Danilo D’Ambrosio

Ne qender te mesfushes si regjizor, Marcelo Brozovic

Perkrah kroatit per te bere punen e piset ‘pa top’, Matias Vecino

Trekuartisti i skuadres do te jete Rafinha Alcantara

Ne krahun e majte te sulmit, i perhershmi Ivan Perisic

Ne krahun e djathte, do te luaje Antonio Candreva

Dhe ne sulm, bomberi Maurito Icardi

INTER (4-2-3-1): Handanovic; Cancelo, Ranocchia, Skriniar, D’Ambrosio; Vecino, Brozovic; Candreva, Rafinha, Perisic; Icardi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.