Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

674 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Spalletti ka vendosur, Karamoh nga minuta e pare: Ja formacioni!

Gazzetta – Spalletti ka vendosur, Karamoh nga minuta e pare: Ja formacioni!
Inter Club Staff

Te kete vendosur vertete Spalletti qe sot per ndeshjen e se dieles ne darke ndaj Milanit? Duket shume e veshtire te jete keshtu, por sipas Gazzetta dello Sport po. 

E perditshmja italiane e shpjegon kete bindje te sajen me disa zgjedhje te kushtezuara te teknikut italian, sepse Borja Valero nuk eshte ne gjendjen e tij me te mire fizike dhe ka punuar vec nga grupi ne ditet e fundit dhe eshte ne dyshim te forte.

Nderkohe Brozovic eshte nje lojtar qe Spalletti i ka dhene disa here besim, por ti lere celesat e trekuartistit ne nje ndeshje kaq delikate dhe me kaq presion sa Derby della Madoninna, tekniku e ka me dyshim te forte dhe me shume mundesi nuk do i besoje as kroatit.

Per momentin, zgjidhja me e mundshme eshte qe Candreva te spostohet ne qender dhe Karamoh, talenti shperthyes zikalter te luaje nga minuta e pare ne te djathte.

Aktualisht, Borja Valero po e mban ne ankth Spallettin sepse spanjolli ka dy dite qe stervitet i vetem, dhe me shume mundesi do te jete jashte njembedhjeteshes titullare edhe pse Spalletti, nese do te ishte ne top forme, do e hidhte nga minuta e pare. Nderkohe, sipas La Gazzetta dello Sport, do te rikthehet Miranda nga minuta e pare se bashku me kapiten Icardin.

Ky eshte formacioni i mundshem i se dieles:

INTER (4-2-3-1): Handanovic; Cancelo, Skriniar, Miranda, D’Ambrosio; Vecino, Gagliardini; Karamoh, Candreva, Perisic; Icardi. 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.