Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

725 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Spalletti me ide te qarta sot por ka vetem nje dyshim: ja formacioni anti-Lazio!

Corriere – Spalletti me ide te qarta sot por ka vetem nje dyshim: ja formacioni anti-Lazio!
Inter Club Staff

Corriere dello Sport ka shkruar kete mengjes ne faqet e saj per formacionin e mundshem zikalter qe pritet te zbrese ne fushe ne oren 20:45 ne Olimpico.

Sic e kemi thene edhe dje, duket se Spalletti i ka idete e qarta tashme per njembedhjete lojtaret qe do te zbresin ne fushe ne Olimpico ndaj Lazios.

Per Roberto Gagliardinin nuk ka lajme te mira, sepse pritet ta nise nga pankina.

Dyshimi i vetem ne kete rast per Spallettin eshte te fuse nga minuta e pare Vecino apo Borja Valero por pritet qe te jete Vecino me shume se sa Borja Valero duke pare strukturen e kundershtareve.

Per sa i perket te tjereve, ne mbrojtje do te jete Joao Miranda perkrah Skriniar.

Ky eshte formacioni sipas Corriere dello Sport:

Ne porte, Samir Handanovic

Ne krahun e djathte te mbrojtjes, i perhershmi: Joao Cancelo

Ne qender te mbrojtjes Milan Skriniar dhe Joao Miranda

Ne krahun e majte te mbrojtjes, Danilo D’Ambrosio

Ne qender te mesfushes si regjizor, Marcelo Brozovic

Perkrah kroatit per te bere punen e piset ‘pa top’, Matias Vecino

Trekuartisti i skuadres do te jete Rafinha Alcantara

Ne krahun e majte te sulmit, i perhershmi Ivan Perisic

Ne krahun e djathte, do te luaje Antonio Candreva

Dhe ne sulm, bomberi Maurito Icardi

INTER (4-2-3-1): 

Handanovic; Cancelo, Skriniar, Miranda, D’Ambrosio; Vecino, Brozovic; Candreva, Rafinha, Perisic; Icardi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.