Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

629 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Spalletti ka vendosur me ke do te zevendsoje Lautaron ndaj Parmes: Ne vend te tij, do luaje…

Gazzetta – Spalletti ka vendosur me ke do te zevendsoje Lautaron ndaj Parmes: Ne vend te tij, do luaje…
Inter Club Staff

Lautaro Martinez nuk eshte ne dyshim vetem per ndeshjen ndaj Parmes, por edhe ndaj Tottenham.

Kete gje e treguam dje disa here gjate dites kur Interi beri me dije se lojtari nuk eshte i rekuperuar dhe se gjendja e tij do te vleresohet dite pas dite.

“Rezonanca magnetike tregoi se ka probleme me kemben e majte (hematome)”, shkruante Interi dhe problemi per Lautaron eshte ne pulpen e kembes dhe realisht duhet pritur edhe disa dite per te percaktuar nese do te jete te pakten ne stol ne ndeshjen e radhes.

Por sipas Gazzetta dello Sport, ai me siguri nuk do te luaje ndaj Parmes.

Nderkohe qe Lautaro eshte jashte per demtim, ditet po kalojne dhe skuadra e Spalletttit po behet gati per dy ndeshjet njera pas tjetres ne San Siro ku do te gjendet perballe Parma te shtunen e me pas Tottenham te marten.

Prespektiva eshte qe te ruhet Mauro Icardi per Tottenham, duke pare se ai rikthehet nga kombetarja Argjentinase vetem diten e enjte ne mengjes.

Keshtu ai pritet te mungoje, Lautaro pritet te mos luaje, e kush do te jete nga minuta e pare ne kete rast ne sulm?

Me sa duket Spalletti ka vendosur: edhe ndaj Parmes, ai qe do te jete sulmues qendre do te kete perseri Keita Balde.

Senegalezi me kombetaren e tij pak dite me pare luajti dhe shenoi nje gol mjaft te bukur.

Tifozet e Interit shpresojne qe ai te beje te njejten gje edhe ne Serie A ku ende nuk e ka gjetur rrugen e golit me skuadren e re.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.