Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 5, 2020

Scroll to top

Top

622 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Spalletti ka zgjedhur: ja si do te luaje Interi nga minuta e pare ndaj Frosinones

Gazzetta – Spalletti ka zgjedhur: ja si do te luaje Interi nga minuta e pare ndaj Frosinones
Inter Club Staff

Sa shume dhimbje koke tek Interi ne prag te sfidave shume te rendesishme per shkak te demtimeve. 

I pari qe do te mungoje ndaj Frosinones eshte Sime Vrsaljko (i cili nese ka fat mund te rikthehet ndaj Tottenham ne Londer).

Ndersa i dyti qe do te mungoje per shkak demtimi eshte Dalbert (te pakten 20 dite jashte fushave te lojes).

Keshtu, Spalletti do te beje nje turnover ndaj Frosinones, por te lehte duke pare se mungesat do te bejne punen e tyre.

Sipas Gazzetta dello Sport, ka ende kater dyshime ne formacion: Lautaro eshte ne avantazh ndaj Icardit, De Vrij me shume se Miranda. Politano lehtesisht perpara Candrevas dhe Keita ne vend te Perisic per ta lene pushim kete te fundit.

Titullar do te jete edhe Joao Mario tashme totalisht i rehabilituar.

Ky eshte formacioni i mundshem:

Samir Handanovic

Danilo D’Ambrosio

Milan Skriniar

Stefan De Vrij

Kwadwo Asamoah

Borja Valero

Roberto Gagliardini

Keita Balde

Joao Mario

Matteo Politano

Lautaro Martinez

INTER (4-3-3): Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Asamoah; Gagliardini, Borja Valero, Joao Mario; Politano, Martinez, Keita Baldé.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.