Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

431 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta sulmon perseri Barella: “A e pate edhe ju? Ndaj Bolognes ai thjesht vazhdoi…”

Gazzetta sulmon perseri Barella: “A e pate edhe ju? Ndaj Bolognes ai thjesht vazhdoi…”
Inter Club Staff

Interi ka hedhur ne tapet nje tjeter skuader ne Serie A per here te nente radhazi ne kete faze te dyte.

Kesaj radhe ka qene radha e Bolognas se Mihajlovic dhe zikalterit e Contes ne 9 ndeshjet e fazes se dyte kane fituar plot 9 here.

Ndeshja ishte shume e luftuar dhe e vuajtur ne te njejten menyre, sepse rezultati 0-1 nuk te jep asnjehere siguri.

Por sipas La Gazzetta dello Sport, nje lojtar ne vecanti te Interi ka filluar te shqetesoje shume me formen e tij dhe kete gje e ka treguar edhe ne Kombetare.

“Interi vazhdon te fitoje, edhe pse kesaj radhe ka vuajtur edhe me shume nga sa ka vuajtur zakonisht me skuadra te nivelit te Bolognas.”

“Me i miri ne fushen e lojes ka qene Lukaku qe meriton nje note 7 ne tabele po ashtu si Bastoni qe solli edhe golin me krosimin e tij te mrekullueshem.”

“Nderkohe, shume mire edhe Lautaro me Sanchez, te cilet kane marre nga nje 6,5. Per te tjeret si Handanovic, Ranocchia, Brozovic, Eriksen, Young, Gagliardini dhe Darmian nga nje 6.”

“Por ai qe shqeteson me shume eshte Barella: A e pate edhe ju? Ndaj Bolognes ai thjesht vazhdoi te njejtin ritem dhe pasaktesi si ne Kombetare. Per ndeshjen e djeshme meriton nje 5,5 dhe asnje gjysme note me shume.”

“Poshte 6 edhe Skriniar me nje 5,5 dhe Achraf Hakimi me nje note 5. Mire nderkohe Conte qe ka marre nje note 6,5.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.