Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 29, 2020

Scroll to top

Top

681 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Sulmuesi i Genoa qe po cmend Interin, Milanin dhe Juven! Ka filluar qe tani lufta ne merkato…

Gazzetta – Sulmuesi i Genoa qe po cmend Interin, Milanin dhe Juven! Ka filluar qe tani lufta ne merkato…
Inter Club Staff

Merkato nuk fle kurre: sa e vertete eshte kjo shprehje. 

E keshtu, duket se ne merkaton Italiane edhe pse merkato e dimrit eshte disa muaj larg, ka filluar nje lufte e vertete per sulmuesin e Genoas gjithmone sipas asaj qe tregon Gazzetta dello Sport.

“Juventusi ka trokitur e para ne deren e sulmuesit te Genoas. Ata e kane pikasur ate qe ne keto ndeshje te para te ketij kampionati. Po flasim per Krzystof Piatek, sulmuesi qe ka shenuar nje mori golash kete fillim sezoni dhe qe ka bere gjysmen e Europes qe ta ndjeke.”

“Ne Itali ka filluar qe tani lufta sepse si pelqen vetem Juventusit por i pelqen shume edhe Interit dhe Milanit pa lene menjane skuadrat e medha te Premier League, La Liga apo Bundesliga.”

Image result for piatek

Kete ka zbuluar kete mengjes Gazzetta dello Sport e cila vazhdon edhe me tej:

“Genoa sapo e ka paguar kete vere 4 milione euro dhe tani normalisht kerkon shume me shume: flitet per nje kerkese mbi 20 milione euro.”

“Ky eshte pikerisht momenti kur hapet nje faze delikate dhe ku skuadrat hidhen ne sulm per te duke nisur komunikimet me perfaqesuesit e lojtarit, drejtuesit e Genoas e me radhe.”

“Raportet e Juves me Genoan jane te mira, por duhet te kujtojme qe janarin e shkuar kishin nje marreveshje per Pellegrin i cili me pas perfundoi tek Monaco.”

“Nderkohe mardheniet e Ausilios me presidentin Preziosi nuk vihen asnjehere ne diskutim sepse ndermjet dy klubeve ka pasur gjithmone gjithashtu mardhenie te mira.”

Image result for piatek inter

“Nderkohe qe klubet me te medha ne Serie A jane hedhur ne sulm per te, Piatek po mendon se si te vazhdoje te shenoje akoma me shume, pra specialitetin e tij.”

Kujtojme se Krzysztof Piątek eshte vetem 23 vjec dhe ka lindur ne vitin 1995.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.