Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

613 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Super Skriniar: numra te cmendur. City dhe Barca ne sulm per te, por ai do luaje me…

Gazzetta – Super Skriniar: numra te cmendur. City dhe Barca ne sulm per te, por ai do luaje me…
Inter Club Staff

Gjithmone titullar, asnjehere i zevendesuar, kater gola, kater shtylla: Milan Skriniar i eshte dashur vetem kaq per te hyre ne zemrat e interistave fale numrave fantastik. 

Skriniar ka bere 39 faulle ne total ne kete kampionat, duke marre vetem dy kartona te verdhe: jo keq per nje mbrojtes me fizik te madh dhe qe e perdor fizikun e tij per te markuar – nenvizon Gazzetta dello Sport -.”

“Faullat qe ai ben jane shume inteligjent dhe sllovaku ka nje mesatare rekuperimesh topi prej 7 topa ne ndeshje (me pak se pese eshte mesatarja e pozicionit te tij) dhe humbet vetem 6,58 (9,92  eshte mesatarja).”

“Nje tjeter e dhene interesante jane pasimet e sakta: 57,16 per ndeshje, me shume se 22 pasime se mesatarja e tifozeve ne Serie A: pastaj, me Spallettin ky Inter e fillon ndertimin e aksionit qe shume prapa.

Natyrisht, me veren qe po vjen, po shtohen edhe zerat e merkatos per te: ne vecanti City dhe Barca e kane vene prej kohesh ne shenjester.

“Ne tavolinen e drejtorit sportiv Ausilio kane ardhur oferta prej 50 milione eurosh: veren e kaluar djaloshi eshte vleresuar 35 milione euro, eshte nje operacion qe nuk e kritikon me asnjeri.”

Por Interi duket se nuk ka me te voglin qellim per te larguar sllovakun dhe tifozet zikalter qe tani mezi po presin ta shohin ne cift me De Vrij apo pse jo, ne nje mbrojtje me tre sebashku edhe me Miranden nese do te pranoje te qendroje ne Milano.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.