Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

654 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Taider, tratativa ka filluar. Oferta dhe kerkesa…

Gazzetta – Taider, tratativa ka filluar. Oferta dhe kerkesa…
Xhorxh Gellci

Interi ka filluar punen. Pasi e ka kuptuar qe Nainggolan po fillon te behet nje objektiv shume i veshtire dhe i kushtueshem, Branca ka telefonuar Bolognen per te filluar tratativen qe duhet te sjelle Taider tek zikalterit.

Interi deshiron ta marre ne bashkepronesi mesfushorin, dhe sipas Gazzetta dello Sport, klubi i Morattit ka vendosur 3,5 milion, gjysmen e dyte te Khrin (per momentin ne bashkepronesi mes Inter dhe Bologna) dhe huazimin e Mbaye. Bologna deshiron ta shese lojtarin e saj perfundimisht, dhe pervec lojtareve qe u permenden me lart, kerkon 10 milion. Palet jane larg, sic eshte normale ne fillimin e nje tratative, por jane te destinuara te afrohen. Ne fakt, Interi deshiron Taider, dhe Bologna ka nevoje per para cash. Para qe nuk do te vijne nga shitja e Sorensen tek Zenit, i cili duhet te marre nje mbrojtes rus per ceshtje kuotash.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags