Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

4,568 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Thohir, ja plani i tij dhe plot tre dhurata per tifozet zikalter!

Gazzetta – Thohir, ja plani i tij dhe plot tre dhurata per tifozet zikalter!
Inter Club Staff

Jemi shume afer nje zhvillimi epokal. President Moratti ka vendosur qe te shese 40% te kuotave te aksioneve te Interit tek Eric Thohir, manjati Indonezian. Me shume mundesi do te shitet i gjithe klubi ne vitet ne vazhdim tek ai, por kjo do ende konfirmime. Por nderkohe, ‘zoti’ i marveshjeve sic quhet ne Indonezi, do te beje tre dhurata direkt per Interistat.

Gazzetta dello Sport ne te perditshmen e saj sot, ne faqen e pare shkruan: “Zhvillim epokal tek Interi. Eshte gjetur gjuha e perbashket me Morattin. Ja projekti ThohInter. Manjati do te fusi direkt 120 milion euro ne kasat e Interit, dhe deshiron qe ne te ardhmen te mare gjithe klubin. Me vete do te sjelle tre dhurata tek Interi: Nainggolan, si dhe mos shitjen perpara ofertave joshese te Handanovic dhe Guarin.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.