Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

677 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Thohir kunder Juventusit edhe per Nainggolan.

Gazzetta – Thohir kunder Juventusit edhe per Nainggolan.
Ardis
  • On 04/12/2013, 10:09

“Kesaj rradhe te jep pershtypjen se Juventusi ka nje shanc konkret per te sjelle ne Torino nje lojtar me kualitet per tipin e lojes se saj, per ta pershtatur si ne kampionat ashtu edhe ne rrugetimin ne Champions”. E shpjegon Gazzetta dello Sport dhe subjekti qe i referohet eshte Radja Nainggolan, mediano belg me origjine indoneziane i deshiruar edhe nga Interi i Erick Thohir. Mbas Lucas, edhe nje tjeter lojtar qe kerkohet nga te dy ekipet zikaltrit dhe bardhezinjte ne merkato. Sipas GdS, Agnelli eshte ne avantazh mbi presidentin e ri interist. “Flitet per nje huazim me te drejte blerjeje ne fund te kampionatit. Edhe Massimo Cellino, midis te tjerave, ne javet e kaluara i ka hapur rruge mundesise per ta shitur lojtarin muajin tjeter, ne janar. Keshtu, mbas kaq shume rezistence, linja e marreveshjes me Juventusin eshte ne vija te pergjithshme. Nainggolan, ka qene shume i lidhur edhe me Interin ne muajt e fundit. Eshte fakt se oferta e diskutueshme hipotetike zikalter per lojtarin indonezian si presidenti i ri Thohir, do te perballet me pozicioni e avantazhuar te Juventusit”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.