Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

970 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Thohir me 65% ose 55%. Per merkaton mendohet ne janar, por…

Gazzetta – Thohir me 65% ose 55%. Per merkaton mendohet ne janar, por…
Xhorxh Gellci

Gazzetta dello Sport sjell te rejat mbi situaten ne lidhje me shitjen e aksioneve te Interit, me ndryshimet e paevitueshme edhe ne ceshtjet e merkatos: “Nga 19 gushti, cdo dite mund te jete ajo decizivja per te gjetur marreveshjen perfundimtare mbi kontraten, pra mbylljen e gjithckaje, dhe akordin definitiv per shitjen e kuotes te aksioneve qe do te ishte rreth 65%. Ka akoma disa detaje per t’u percaktuar: jane vendosur kuotat dhe shifrat (300/350 milion euro), ngelen detaje te vogla per borxhet dhe menaxhimin e tyre. Se bashku me Thohir do te jete edhe partneri Rosan Perkasa Roeslani, aksionist i Mahaka Media, me te cilin manjati indonezian do te bleje Interin. Ka nga ata qe thone se kuota e hyrjes mund te zbrese ne 55% por eshte pothuajse e sigurt qe ndikimi ne merkato do te filloje nga janari, me perjashtim te ndonje rasti kur mund te behet fjale per nje dhurate hyrjeje…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags