Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

6,265 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Tone te larta nga ana e De Boer per lojtaret: “Ju nuk jeni nje skuader”. Ka pasur replika…

Gazzetta – Tone te larta nga ana e De Boer per lojtaret: “Ju nuk jeni nje skuader”. Ka pasur replika…
Inter Club Staff

Frank De Boer fillon te heqe ‘gurickat’ nga kepuca. Sipas asaj qe thuhet nga Gazzetta dello Sport, dje, perpara stervitjes, tekniku ka grumbulluar skuadren per te bere nje diskutim. 

“Tonet jane rritur me shpejtesi ndermjet tranjerit dhe lojtareve. Hollandezi i ka perseritur nje koncept te cilin ja kishte thene edhe here tjeter: nuk jeni nje skuader, jeni vetem nje grup individesh qe luajne secili per vete: te bashkuar mund te fitojme, te ndare nuk mund te shkojme askund dhe te gjitha ndeshjet do te jene si ajo ndaj Atalantes. Skuadra, sipas disa zerave, i eshte pergjigjur De Boer duke provuar ti argumentoje motivet e kesaj sitate delikate dhe perse eshte arritur ne kete pike. Nje perballje e vertete dhe e plote, jo nje monolog nga tekniku”, shkruan e perditshmja Italiane. Tani pritet pergjigja ne fush te merkuren, edhe pse De Boer eshte ne fije te perit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.