Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

787 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Tottenham me dy mungesa te rendesishme ndaj Interit te marten

Gazzetta – Tottenham me dy mungesa te rendesishme ndaj Interit te marten
Inter Club Staff

Vjen konfirmimi edhe nga Gazzetta dello Sport. 

Sipas te perditshmes Italiane, skuadra londineze e Tottenham Hotspur do te vije ne Milano per ndeshje ne se martes ne San Siro me dy mungesa te rendesishme.

I pari eshte portieri i kombetares franceze, Hugo Lloris, i sapo shpallur kampion bote i cili me siguri do te humbase ndeshjen ndaj Interit.

Ne vend te tij do te luaje hollandezi 35 vjecar Vorm, i cili eshte portieri i dyte i Tottenham Hotspur.

Por me sa duket, Hugo Lloris nuk do te jete i vetmi qe do te mungoje ne ndeshjen e te martes.

Ja cfare shkruan Gazzetta dello Sport:

“Me siguri, Delle Alli do te humbase ndeshjen ndaj Liverpool dhe ate ndaj Inter per nje problem ne muskul qe ka pesuar me kombetaren e Anglise.”

“Alli ka luajtur ndaj Spanjes dhe me pas eshte rikthyer ne Londer menjehere.”

“Talenti i zbuluar nga Franco Baldini po ndjek nje protokoll kure dhe e ndalon Pochettinon qe ta kete te disponueshem ndaj Interit edhe pse ai do te shpresoje deri ne fund. Gjithesesi shpresat jane minimale.

Alli eshte nje lojtar teper i rendesisehm per Spurs dhe ne kete fillim sezoni po vuan Boterorin e luajtur ne Rusi sepse ka pasur shume probleme fizike.

Mungesa e dy lojtareve me lart eshte nje lajm i mire per Interin sepse ata te dy jane titullare te padiskutueshem tek londinezet.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.