Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,275 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Toure deshiron te rikthehet te punoje me Mancinin

Gazzetta – Toure deshiron te rikthehet te punoje me Mancinin
Inter Club Staff

Ne mendjen e Mancinit ka qene dhe mbetet Yaya Toure. 

La Gazzetta dello Sport konfirmon zerat qe i shikon serisht teknikun dhe lojtarin sebashku, por kesaj radhe tek Interi.

“Per te arritur tek transferimi i lojtarit nga Bregu i Fildishte duhet kaluar me pare nga ndonje shitje, duke bere kujdes jo vetem per vleresimin e lojtarit nga ana a Manchester City (qe mund te kerkoje nje pagese per lirimin e lojtarit nje vit perpara kontrates) por edhe per impaktin qe do te kete rroga e lojtarit ne krahasim me kushtet qe ka vene UEFA per sa i perket FPF. Yaya kete here eshte teresisht i bindur dhe deshiron te rikthehet te punoje me Mancion. Toure mbi te gjitha do te zere, nese vjen tek Interi, edhe vendin e fundit per ekstrakomunitare kete sezon.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.