Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,326 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Tre zikalter prezent ne listen e blerjeve me te mira te vitit. Joao Mario…

Gazzetta – Tre zikalter prezent ne listen e blerjeve me te mira te vitit. Joao Mario…
Inter Club Staff

La Gazzetta dello Sport, sot ne numrin e saj te perditshem, pas muajve te pare ne Serie A te blerjeve te reja, ben nje bilanc fillestar per ta dhe ne kte liste jane perfshire edhe tre lojtare te sapo blere nga Interi. 

Keshtu, Gazzetta ka bere nje klasifikim special per blerjet me te mira te vitit, ku eshte edhe Interi e cila eshte shpallur edhe ‘mbreteresha e shpenzimeve‘.

Portugezi Joao Mario jo vetem ka treguar qe eshte nder mesfushoret me te mire ne qarkullim, por ka treguar gjithashtu se do ta beje diferencen per nje kohe te gjate. Me pak fjale: ja vlejti te shpenzoheshin 40 milione vetem per te. Por jo me pak pozitiv edhe diskutimet per Candreva dhe Banega, ne pritje qe te shfaqet edhe potenciali i Gabigol. Eshte e qarte se zikalterit e dine se ne Janar duhet te nderhyjne perseri ne merkato, por le te themi qe merkato e fundit ka qene nder me te mirat post-triplete. 

(Gazzetta dello Sport)

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.