Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,143 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta: Udhetim ne perandorine e Erick Thohir…

Gazzetta: Udhetim ne perandorine e Erick Thohir…
Xhorxh Gellci

Reportazh shume interesant, ai qe sjell Gazzetta dello Sport, mbi jeten dhe zakonet e Erick Thohir.

Ne nje mbremje feste, i derguari i Gazzetta dello Sport ka folur me Aldana Devi, menaxheren e marketingut te ‘Lucy’, lokal ne qender te Xhakartas ne pronesi te Erick Thohir: “Erick shkon ne karaoke te Roxy, ketu prane. Ne e duam shume Karaoken, si japonezet. Sapo kam ardhur nga Italia, ku shpesh here shpie femijen tim, dhe vura re qe gazetat tuaja ishin plot me tituj per nje indonezian qe deshiron Interin. Nuk e dija per ke behej fjale, pastaj kam telefonuar nje mik dhe me eshte pergjigjur: ‘Shefi jot.’ Mister Thohir vjen shpesh tek Lucy, eshte shume miqesor dhe flet me te gjithe. Nuk ka asnjehere bodyguard dhe nuk eshte kurre formal. Pi dicka, ben shaka, edhe ne qofte se takimi eshte takim pune

Pse Interi? “Nuk e di, ketu ne Indonezi eshte Milani skuadra me me shume tifoze, por te gjithe jane te dashuruar me futbollin italian: te gjithe e njohin Tottin, Balotellin, Inzaghin. Djali im quhet Alessandro Del Piero dhe nje lojtar qe ka luajtur ne Serine A, Cappioli, jeton ne Bali.

Prej vitit 1996, traineri i kombetares indoneziane ka qene italiani Romano Mattè, prandaj Aldana mbyll: “Ne indonezianet jemi keshtu: nese kemi pasion nuk ndalojme dhe mund te shpenzojme edhe gjithcka per te patur ate qe na pelqen.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.