Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

657 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Valencia ka vendosur te bleje Kondogbia, por Interi per Cancelon…

Gazzetta – Valencia ka vendosur te bleje Kondogbia, por Interi per Cancelon…
Inter Club Staff

Valencia duket e bindur te paguaje parate qe parashikon e drejta e blerjes per francezin Kondogbia.

E ardhmja e tij duket se eshte ende e lidhur me Valencian. Te bindur nga paraqitjet e tij, klubi spanjoll duket se ka vendosur te bleje ish-lojtarin e Interit dhe jane gati te paguajne 25 milione euro tek klubi zikalter per te siguruar sherbimet e tij edhe ne te ardhmen. 

Qellimi i drejtuesve spanjoll eshte ky dhe kete ja kane komunikuar njerezve te francezit.

Ne kete pike. Interi do te kishte mundesi te blinte Joao Cancelon duke shtuar edhe 10 milione euro: 35 eshte e drejta e blerjes qe kane zikalterit, por duke qene se 25 do te vinin nga Kondogbia, do te duheshin vetem dhjete te tjera per ta blere.

Eshte nje marreveshje potenciale per te dyja klubet.

Cancelo po rritet ndeshje pas ndeshje dhe duket se eshte pershtatur eme futbollin italian. Ai eshte pa dyshim nje nga mbrojtesat e krahut me te mire ne Itali.

Pavarsisht kesaj, Interi nuk e ka vendosur ende nese do te shpenzoje keto para per te ose jo.

Keshtu ka shkruar sot Gazzetta dello Sport ne numrin e saj te perditshem.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.