Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

444 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Vecino rekuperohet, Karamoh kandidohet: ja formacioni i mundshem zikalter per neser

Gazzetta –  Vecino rekuperohet, Karamoh kandidohet: ja formacioni i mundshem zikalter per neser
Inter Club Staff

Interi do te luaje neser transferten e veshtire te Bergamos ndaj Atalantes ne oren 20:45. 

Zikalterit do te shkojne ne Bergamo pas barazimit pa gola me Milanin dhe humbjes se pafat ndaj Torinos te dielen ne oren 12:30.

Pikerisht per ndeshjen e neserme ka folur Gazzetta dello Sport ne faqet e saj dhe sjell lajmet e fundit per sa i perket formacionit zikalter.

Ja cfare shkruan Gazzetta:

“Candreva ka punuar vec nga grupi edhe diten e djeshme.”

“Kavilja e tij nuk eshte ne gjendjen me te mire te mundshme dhe lojtari i kalter mund ta nise ndeshjen nga pankina neser ne darke ndaj Atalantes.”

“Lajme te mira nderkohe nga Vecino: mesfushori uruguajan eshte rikthyer ne grup.”

Me pas, Gazzetta dello Sport ben edhe parashikimet e saj per ndeshjen ndaj Atalantes.

“Vecino pritet nga minuta e pare perpara Borja Valeros dhe Karamoh eshte gati te nise nga minuta e pare ne krahun e djathte ne rast se Candreva nuk do ja dale.

Ky eshte formacioni i mundshem zikalter:

INTER (4-2-3-1):

Portier: Handanovic;

Mbrojtes: Cancelo, Skriniar, Miranda, D’Ambrosio;

Mesfushore: Gagliardini, Vecino, Rafinha;

Sulmues: Karamoh, Perisic; Icardi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.