Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

574 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Vecino ‘shikon’ Juventusin, Karamoh fillon sprintin: ja formacioni i mundshem

Gazzetta – Vecino ‘shikon’ Juventusin, Karamoh fillon sprintin: ja formacioni i mundshem
Inter Club Staff

Mungesa e  Gagliardinit do te detyroje Spallettin te ndryshoje mesfushen.

Sa keq, sepse dyshja Gagliardini-Brozovic bashke me Rafinhen si trekuartist, i kishte dhene nje fytyre tjeter Interit si dhe manovres te se gjithe skuadres.

Por ja tek eshte Borja Valero, gati per nje bluze titullari edhe kunder Chievos, me Vecinon qe po punon fort per te qene ndaj Juventusit (por nuk perjashtohet te jete edhe neser).

Ja cfare shkruan Gazzetta dello Sport ne faqet e saj:

“Demtimi i pesuar me Uruguayn ne mars po zhduket, por ideja eshte qe Interi ne Bentegodi Interi te luaje me Borja Valeron dhe Brozovic, duke e ruajtur Vecinon per ndshjen ndaj Juventusin si titullar (nuk ndodh qe prej 24 shkurtit, kunder Beneventos) te shtunen ne darke ndaj Juventusit.

Nderkohe, nje dyshim tjeter qe ka Spalletti eshte Karamoh apo Candreva, me francezin favorit pas ndeshjes te se martes.

Ja formacioni i mundshem i zikalterve:

INTER (4-2-3-1): 

Handanovic;

Cancelo, Skriniar, Miranda, D’Ambrosio;

Borja Valero, Brozovic, Rafinha;

Karamoh, Perisic; Icardi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.