Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

318 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Vendimi i fundit i Diego Godin penalizon Interin ne merkato: ja detajet!

Gazzetta – Vendimi i fundit i Diego Godin penalizon Interin ne merkato: ja detajet!
Inter Club Staff

“Ka disa sektore per tu prekur, per tu rregulluar, mbase per tu ndertuar por pastaj eshte muri perballe.”

“E shikon, eshte solid. Nuk te jep asnje shenje se eshte duke rene: nuk eshte momenti per ta prekur, eshte ne rregull keshtu.”

“Mbrojtja, ajo e tre titullareve dhe alternativave, mund te mos preket fare ne sezonin e ri qe po vjen.”

Keshtu e ka hapur sot Gazzetta dello Sport artikullin e saj per fazen mbrojtese te Interit e cila ka habitur jo pak lexuesit e saj.

Interi ka nje repart solid i cili mund te preket lehte, por Interi per mbrojtesa nuk do te beje cmendurira ne merkato as per Kumbulla dhe as per Vertonghen.

Per te parin eshte Lazio ne gare per te, dhe ata duken ne pole position ndersa belgu eshte ne stand-by.

GODIN DO TE QENDROJE – Vertonghen konsiderohej nje profil i vlefshem si alternative e Diego Godin.

Uruguajani dukej ne dalje nga Interi por ish-lojtari i Atletico nuk deshiron te dorezohet dhe mund te penalizoje Interin ne merkaton e mbrojtesave.

“Ai nuk do te largohet. do te ndodhe keshtu sepse nga njera ane nuk kane ardhur oferta stimuluese por nga ana tjeter, ai nuk eshte nje njeri qe heq dore thjeshte.”

“Ai eshte i bindur se mund te rifitoje Interin, qytetin dhe grupin qe i pelqen kaq shume. Ka vendosur te qendroje dhe ta provoje perseri.”, shpjegon e perditshmja italiane.

“E njejta gje vlen edhe per Skriniar, qe kerkohet nga shume klube jashte Italise por Interi i ka idete e qarta dhe nuk do te pranoje oferta per te.”

“Normalisht ne merkato kurre mos thuaj kurre, por nese keto oferta do te jete normale dhe nuk do te jene ne nivelet e cmendurise, mund te themi qe Skriniar nga Milano nuk leviz.”

RINOVIME NE MBROJTJE – “Nderkohe D’Ambrosio eshte shume afer rinovimit deri ne 2022 me Ranocchian qe pritet te qendroje edhe per nje sezon tjeter.”

“Te dy ata konsiderohen si teper te rendesishem per shpritin e skuadres edhe pse Andrea Ranocchia per shembull nuk ka luajtur pothuajse fare. Por ky eshte nje pozicion qe ai e ka pranuar tashme tek Interi.”

Keshtu e ka mbyllur shkrimin e saj La Gazzetta dello Sport e cila tregon keshtu se Diego Godin mund te qendroje tek Interi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.