Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

787 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Wallace me afer, konfirmon agjenti. Ndersa per mesfushen…

Gazzetta – Wallace me afer, konfirmon agjenti. Ndersa per mesfushen…
Xhorxh Gellci

Pas fjaleve te agjentit te tij, ku thoshte se lojtari deshiron te shkoje tek Inter sepse eshte nje klub i madh, agjenti i tij vazhdon te tregoje interes per ardhjen e klientit te tij ne Serine A: “Ne fillim te javes do te takojme Chelsean per te percaktuar huazimin e Wallace. Mund t’u them qe e ardhmja e tij do te jete ne Itali ose Hollande. Ne Itali flasim me dy skuadra” – ishin fjalet e agjentit ne Gazzetta dello Sport. Dhe duke u bazuar ne keto fraza, Gazzetta shpjegon se jane rritur shume mundesite per Wallace tek Interi: “Kujdes per kundersulmin ndaj nje lojtari te pelqyer shume edhe me pare nga Interi, qe ne kohet e fundit po behet nje mundesi konkrete. Behet fjale per Wallace, braziliani i vitit 1994 qe ka ardhur vitin e shkuar tek Chelsea nga Fluminense. Interi po punon per nje huazim, por ne Itali lojtari ka edhe nje pretendent tjeter. Wallace eshte bere alternativa e pare ndaj dyshes IslaZuniga, me Van der Wiel dhe Janmaat gjithmone ne sfond.” – mbyll Gazzetta pershkrimin e saj.

Ne numrin e sotem, flitet edhe per mesfushen, ku endrra ngelet Radja Nainggolan, mbi te cilin eshte edhe Fiorentina. E shpjegon kete Gazzetta dello Sport, duke dhene te rejat: “Belgu, nese Cellino do e shese, ka identikit-in ekzakt qe kerkohet nga Mazzarri. Taider nga Bologna, mbi te cilin po pregatitet nje oferte dhe Wellington i San Paolo jane alternativat e mundshme. 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.