Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

607 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon: “A jeni gati? Ja kur Arturo Vidal do te luaje ndeshjen e tij te pare me Interin.”

Gazzetta zbulon: “A jeni gati? Ja kur Arturo Vidal do te luaje ndeshjen e tij te pare me Interin.”
Inter Club Staff

Pas nje telenovele te gjate, me ne fund ne Milano ka mberritur Arturo Vidal.

Lojtari kilian ka zbarkuar ne Milano diten e djeshme dhe sot ka firmosur kontraten qe e ka lidhur me Interin per dy sezonet e ardhshme.

Agresivitet, eksperience, pune dhe uri per fitore: keto te dhena me siguri do te ndihmojne Interin.

“Vidal e konsideron Conten si nje mentor dhe ndan te njejtin fat me tranjerin dhe Beppe Marotten: bashke kane nisur dominimin e Juventusit ne Serie A.”

“Tani ideja eshte qe te perseritet cdo gje tek Interi. Pastaj, te mos harrojme edhe mikun Lionel Andes Messi qe po mendon diten kur do te takohet me Vidal, nje mesazh ky qe nuk ka shpetuar pa u lexuar nga tifozeria zikalter.”

“Me kilianin ne fushe ai ka pasur gjithmone nje mardhenie te mire. Por le te rikthehemi ne nje teme tjeter: Vidal do i siguroje Interin energjine e duhur dhe prezencen e nevojshme ne zonen gol te nje mesfushori, per te mos nenvlersuar as karizmen dhe mesimin me fitoren”, shkruan La Gazzetta dello Sport.

“Java e pare si zikalter eshte gati ndersa ditea e sotme do te jete dita me intensive: ne oren 8 pjesa e pare e vizitave mjekesore ne zyrat milaneze te CONI-t.”

“Me pas, pjesa e dyte do te zhvillohet ne strukturat e Humanitas.”

“Dreke ne hotel, vizite ne seline e Interit dhe me pas i aq shume prituri autograf ne kontrate.”

“Nderkohe, nga dita e neserme, Vidal do te jete ne Pinetina sepse Vidal deshiron qe te jete ne fushe qe ndaj Fiorentines diten e shtune.”

“Eshte pikerisht kjo ndeshja kur ai mund te debutoje zyrtarisht me bluzen zikalter. Ne keto dite Conte e ka menduar realisht kete hipoteze.”

“Arturo eshte nje katalizator i rendesishem ne mendjen e Contes: nese eshte ne top forme, permireson gjithcka qe e rrethon/”

“Do te jete nje stimul me shume per kolefet e repartit, duke nisur nga Barella apo Gagliardini e do te ofroje nje zgjidhje taktike si ndihmues ne fazen e shkaterrimit por edhe ne sulm.”

“Mbi te gjitha, Vidal te mos harrojme se ka vendosur ndeshje te rendesishme ne karrieren e tij.”

“Conte vitin e shkuar deshironte ne menyre te deshperuar lojtare qe “ti kerkonte dicka me shume”.

“Pikerisht, nje e ka gjetur diten e djeshme dhe nga neser do mund ta stervise. Ose me sakte, nuk e ka gjetur por e ka rigjetur.”

Burimi: La Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.