Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 7, 2022

Scroll to top

Top

195 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon: “E dini kush e ka radhen per rinovim direkt per Lautaros? Pikerisht ai lojtar qe…”

Gazzetta zbulon: “E dini kush e ka radhen per rinovim direkt per Lautaros? Pikerisht ai lojtar qe…”
Inter Club Staff

Interi eshte shume e kujdesshme per sa i perket rinovimeve ne skuadren e pare ne kete moment te rendesishem te sezonit.

Nderkohe qe klubi ka kohe qe diskuton me Lautaro Martinez per rinovimin dhe tashme kjo gje eshte e sigurt per argjentinasin, edhe lojtare te tjere jane ne listen e rinovimeve.

Nga njera ane eshte Marcelo Brozovic, qe eshte ne skadence kontrate ne fund te sezonit, por drejtuesit zikalter kane nje prioritet tjeter.

Edhe pse kroati ka vetem pak muaj te mbetur, Ausilio dhe Marotta po mendojne per nje rinovim tjeter perpara Brozos.

“Behet fjale per Nicolo Barella. Lojtari ne kete fillim sezoni e ka treguar se eshte me te vertete nje nga lojtaret kyc te Interit.”

“Por jo vetem kaq: ai duket sikur ka arritur me te vertete nje nivel komplet tjeter dhe ka filluar te marre skuadren per dore.”

“Pikerisht per kete fakt Marotta mendon se rinovimi i tij eshte nje prioritet dhe klubi do i ofroje shume shpejt nje kontrate qe shkon ne vije te drejte me ate qe lojtari perfaqeson per Interin.”

“Palet kane filluar diskutimet e para e mund te jete pikerisht Barella lojtari qe mund te marre nej kontrate te re dhe nje rritje rroge te rendesishme.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.