Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 12, 2021

Scroll to top

Top

357 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon: “Eriksen ka frike: ja cfare fshihet pas deklarates se tij dje. Ai e di qe nga sot, Conte…”

Gazzetta zbulon: “Eriksen ka frike: ja cfare fshihet pas deklarates se tij dje. Ai e di qe nga sot, Conte…”
Inter Club Staff

Christian Eriksen ka dale hapur dje per mediat. Mesfushori danez ka folur per portalin BT Nyheder dhe ka treguar te gjitha ndjesite e tij (te trishtueshme) per minutazhin e paket nga Antonio Conte.

La Gazzetta dello Sport flet per kete interviste dhe mundohet te komentoje se cfare fshihet pas atyre fjaleve te danezit te Interit.

“Ish-lojtari i Tottenham erdhi ne janar per 27 milione euro por ka pasur shume veshtiresi ne Serie A dhe Itali.”

“Conte gjate lockdown ka studiuar nje mundesi qe te perfshije ate ne skemat e tij pas Lukaku dhe Lautaros, por gjithcka ka deshtuar.”

“Edhe pse filloi mire me nje prove ndaj Napolit ne Kupen e Italise, danezi me pas nuk ka arritur dot te tregoje vlerat e tij.”

“Diskutim i ndryshem ne Europe, me dy rrjetat e tij nga kater qe ka shenuar gjithesej dhe me nje vote me lart se normalj si mesatare.”

“Chris eshte nje njeri kupe”, shkruan La Gazzetta. Mesatarja e tij ne Europa League eshte plot 6,5 qe nuk eshte nje mesatare e ulet aspak.”

“Nderkohe, mesatarja e notave te tij ne Serie A eshte 5,95 ne total nga viti i shkuar dhe kete vit ka ne tabele vetem nje 4,5 per ndeshjen ndaj Fiorentines.”

“Ardhja e tij duhet te sillte tek Interi nje dimension te ri, i bere nga bukuria dhe kualiteti. Por sot duket nje objekt misterioz, i turpshem dhe i frikesuar.”

“Interi ka refuzuar huazimin e tij, por qe nga ketu Eriksen do te luaje gjithcka. Pa shkendijen e kerkuar nga Conte, nuk do te kete te ardhme tek Interi per te. Cfare fshihet pas fjaleve te tij dje? Frike, shume frike.” e mbyll shkimin e saj La Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.