Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

524 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon: “Gjithcka e vertete: Inter po tenton nje goditje te madhe te Real Madrid: ja detajet.”

Gazzetta zbulon: “Gjithcka e vertete: Inter po tenton nje goditje te madhe te Real Madrid: ja detajet.”
Inter Club Staff

Me sa duket, ndalesa e radhes e Alexis Sanchez ka futur Interin ne nje reflektim te thelle per merkaton e dimrit.

Kiliani, ashtu si eshte shpjeguar edhe dje, do te qendroje jashte fushave per rreth dy jave dhe do te humbase keshtu plot kater ndeshje ne nje moment delikat.

Nderkohe, sipas asaj qe tregon sot La Gazzetta dello Sport, Marotta duket se eshte futur ne pune per te gjetur nje zgjidhje.

Edhe ai ne radh te pare eshte shume i zhgenjyer me gjendjen e Sanchez sepse ka menduar se kiliani do te ishte nej ndihme jo e vogel per Inzaghin kete sezon.

Gazzetta shkruan: “Humori i Sanchez ndryshon shpesh, dhe Interi nuk e ka kete luks qe te varet pikerisht nga ky humor.”

“Ai ka pasur momente ne te kaluaren kur ka qene i lumtur per te qendruar por ka pasur edhe momente kur ka dashur te largohet.”

“Nderkohe, Marotta nuk ka ndermend me te merret me Sanchez por po mendon seriozisht per nje sulmues qe te vije per te ndihmuar skuadren e Inzaghit edhe ne Europe.”

“Keshtu, zikalterit e kane shume seriozisht per nje lojtar te Real Madrid: behet fjale per Luka Jovic, i cili konsiderohet si nje lojtar ne largim e siper nga Madridi. Ne kete moment qe po flasin, kane filluar kontaktet e para.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.