Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

470 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon gjithcka: “Inter, cfare super derbi me Milanin per talentin e madh te Serie A: ja detajet.”

Gazzetta zbulon gjithcka: “Inter, cfare super derbi me Milanin per talentin e madh te Serie A: ja detajet.”
Inter Club Staff

Te gjithe te cmendur per Giacomo Raspadori. Sulmuesi i ri i Sassuolos qe eshte grumbulluar ne menyre surprize edhe ne Euro 2020 (edhe pse jo shume surprize ne fakt…) po pelqehet nga gjysma e Europes.

Ashtu si zbulon La Gazzetta dello Sport, per te jane hedhur ne sulm skuadra Europiane si puna e Liepzig, Eintracht Frankfurt dhe Olympique Marseille.

Nga ana e saj Sassuolo ka refuzuar edhe nje oferte prej 10 milione eurosh nga keta te fundit per talentin e saj.

Gjithesesi, duket se do te kemi nje super derbi ndermjet Interit dhe Milanin per lojtarin e talentuar te Kombetares Italiane.

Giacomo Raspadori | Sassuolo | Skills & Goals | 2021 HD - YouTube

Nga njera ane eshte Beppe Marotta qe italianet i ka pike te dobet dhe shikon te Raspadori sulmuesin e se nesermes ndersa nga tjetra eshte Milani i Maldinit qe po kerkon nje sulmues.

Ne kete moment Raspadori shihet si nje rast i mire per te investuar si dhe duket se ky eshte momenti per ta rrembyer ate.

Nderkohe, nga ana tjeter, zikalterit qe do te largojne me te gjitha gjasat edhe Sanchez, e shohin Raspadorin si sulmuesin e pare zevendesues te Lautaro dhe Lukaku.

“Ne cdo rast, familja Raspadori dhe agjenti i tij Tullio Tinti kane ne objektiv primar: te rriten pa asnje ndalese.”

“Me mire se te behej tani nje saltro e madhe, do te ishte mbase me mire qe te qendronte edhe nje ose dy vite te Sassuolo me nje rol me te sigurt si titullar.”

“Por eshte shume e qarte edhe se klubet duan qe ta marrin qe tani lojtarin. Ai ka nje kontrate deri ne 2024 me nje rroge 500 mije euro. Shume pak per nje lojtar si ai tani.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.