Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

378 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon gjithcka: “Inter, do te luaje apo jo Lukaku ndaj Real Madrid? Sipas burimeve nga afer klubit…”

Gazzetta zbulon gjithcka: “Inter, do te luaje apo jo Lukaku ndaj Real Madrid? Sipas burimeve nga afer klubit…”
Inter Club Staff

Ka qene dicka qe nuk pritej. Ne diten e djeshme, eshte ndalur Romelu Lukaku per nje problem ne kofshen e majte.

Lojtari me siguri do te mungoje ndaj Parmes dhe sipas asaj qe nenvizon La Gazzetta dello Sport, pritet te mungoje edhe ndja Real Madrid.

“Logjika thote se edhe pse Romelu ka nje strukture fizike si ajo qe te gjithe njohim, Interi ka si objektiv ta riktheje ate per ndeshjen e Bergamos, dhe jo me heret.”

“Por nderkohe, ka edhe nje precedent qe duhet llogaritur: sezonin e shkuar, Lukaku u demtua ndaj Verones. Asnje terheqje per te, por ai mungoi ne dy ndeshjet e radhes ndaj Torinos dhe Spal.”

“Pra, fiks 10 dite jashte fushave per tu rikthyer ndaj Romes, por kesaj radhe nga pankina.”

“Pastaj eshte edhe faktori i kalendarit per tu konsideruar. Interi nuk mund ti lejoje vetes qe te rrezikoje nje lojtar si Lukaku e per ta pasur ate jashte fushave te lojes per nje periudhe te gjate kohore.”

“Prandaj, Interi me mire ta kete Lukaku per ndeshjen e kthimit me Real Madrid se sa te rrezikoje te mos e kete tek asnjera.”

“Ajo e se martes mund te jete nje ndeshje e rendesishme, por nuk eshte ende nje ndeshje per brenda apo jashte. Prandaj, me 99% ai nuk do te jet ndaj Real Madrid. Por edhe burime nga afer klubit, nuk japin siguri per prezencen e tij ndaj Real te marten.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.