Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

534 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon gjithcka: “Inter, Marotta nuk ka asnje dyshim: Hakimi do te zevendesohet nga…”

Gazzetta zbulon gjithcka: “Inter, Marotta nuk ka asnje dyshim: Hakimi do te zevendesohet nga…”
Inter Club Staff

Diten e djeshme fillimisht ka shkruar Sky Sport, me Gianluca Di Marzion qe dha lajmin i pari per kete gje.

Nderkohe, sot, edhe La Gazzetta dello Sport, ne numrin e saj te perditshmen flet per zevendesin me te mundshem te Hakimit nese marokeni largohet.

“Eshte e pashmangshme ta mendosh tani: dita e djeshme ka treguar se Interi mund ta kete ndare mendjen per zevendesin e Hakimit.”

“Behet fjale per Emerson Royal, ish-lojtarin e Betis qe sapo eshte rikthyer te skuadra e tij, Barcelona vetem pak dite me pare.”

“Ai ka qene dy vite ne huazim te Betis, por Barcelona ka pasur te drejten e riblerjes per te dhe nuk i ka kushtuar shume Barces.”

“Por Marotta duket se e ka vendosur emrin e tij te parin ne liste. Gjeja e pare qe te ben te mendosh kete, eshte takimi me agjentin dje ne seli.”

“E dyta, eshte cmimi i lojtarit: kushton 20 milione euro, por mund te ulet ndonje milione euro me ndonje bonus apo klauzole.”

“Nderkohe, problem paraqet nje klauzole ne kontraten e lojtarit qe detyron Barcelonen qe nje perqindje te shitjes tja jape Betisit.”

Por La Gazzetta dello Sport nuk ndalet me kaq dhe tregon edhe situaten per emra te tjere ne krahun e djathe per Interin.

“Ne te kaluaren eshte folur per Alessandro Florenzin, por ky i fundit edhe pse pelqehet nga zikalterit, nuk shihet perfekt per nje 3-5-2.”

“Inter deshiron nje lojtar me te shpejte dhe pak me shume fizik. Keto karakteristika i plotesosn totalisht Emerson Royal.”

“Lojtari ka pasur nje rritje te madhe ne vitet e fundit. Aq shume sa ka mberritur edhe te Kombetarja e madhe e Brazilit.”

“Per Davide Zappacosten ka pasur disa zera nderkohe ne te kaluaren, por me shume kane qene zera te nxitura nga agjenti i tij.”

“Deri me tani Interi nuk e ka bere asnje tentative per te nderkohe qe Chelsea kerkon shume pak para: rreht 5-6 milione euro per te.”

“Ai konsiderohet nga Marotta si nje plan C, nese emrat e pare ne liste do te deshtonin. Por mbetet nje hipoteze qe nuk llogaritet ne kete moment.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.