Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

466 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon: “Inter, cfare alarmi per Eriksen. Conte i ka dhene nje mesazh: “I dashur Chris, zgjohu. Ose ne fund te majit…”

Gazzetta zbulon: “Inter, cfare alarmi per Eriksen. Conte i ka dhene nje mesazh: “I dashur Chris, zgjohu. Ose ne fund te majit…”
Inter Club Staff

Nje situate gjithmone e me shume e veshtire ajo qe po perjeton Christian Eriksen ne kete moment tek Interi.

Hapsira e paket qe i eshte dhene atij nga Antonio Conte eshte kthyer ne nje problem shume te madh per zikalterit.

Gjithcka varet edhe nga prespektiva qe Conte ka per te, qe deri me tani nuk eshte se ka qene shume e mire.

Gjithesesi, faktet jane keto: Eriksen nuk ka luajtur asnje minute ndaj Real Madrid dhe Atlantes, dy ndeshje shume te rendesishme te Interit.

Tranjeri zikalter e ka lene ne te dyja rastet ne pankine per 90 minuta te tera, nje levizje e dyfishte kjo qe tregon me shume se cdo gje tjeter se ata te dy nuk pelqehen.

Por ne kete levizje te dyfishte, Conte i ka derguar atij nje mesazh teper te qarte, dhe keshtu lojtari rrezikon te mos jete me kurre pjese e formacionit titullar te Interit.

Ja pse, sipas La Gazzetta dello Sport, kjo situate eshte per tu monitoruar ne menyre te vazhdueshme.

“Do te kete disa faje, normalisht, sepse nese kapo te snobon, do te thote se ti duhet te besh maksimumin per ti ndryshuar mendim.”

“Duhet ta kishte bindur Conten qe atij duhet ti jape nje shans te rendesishem, sepse nuk eshte se te tjeret po bejne me mire: i pate gabimet e Vidal ne Madrid?”

“Prandaj, ai duhet te beje me shume. Por duket se Conte i ka dhene nje mesazh te qarte pas Bergamos lojtarit: “I dashur Christian, bej dicka, ndryshe deri ne fund te majit do te mesosh permendesh parametrat e pankinave ne cdo stadium te Italise.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.