Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 24, 2021

Scroll to top

Top

249 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon: “Inter, dje Correa i ka telefonuar te gjithe nga Argjentina per ti thene…”

Gazzetta zbulon: “Inter, dje Correa i ka telefonuar te gjithe nga Argjentina per ti thene…”
Inter Club Staff

Nje telefonate qe te zgjat jeten. Ai qe therriti nga ana tjeter e kontinentit ka qene Joaquin Correa, i cili ka dashur te komunikoje me Inzaghin.

Lojtari zikalter ka dashur te qetesoje stafin mjekesor te Interit per problemin muskular qe ka pasur ne Argjentine-Uruguay.

Zerat qe qarkullonin dje kane vene pak ne ankth ambientin e Interit, por duket se lojtari ne kete moment qe po flasim, eshte me mire.

Sipas asaj qe tregon La Gazzetta dello Sport, ka qene vete Correa ai qe ka telefonuar Interin diten e djeshme. Ja cfare ka ndodhur:

“Ishte vete lojtari. Ka dashur te qetesoje tranjerin e tij por edhe stafin e Interit qe jane shqetesuar shume per lajmin e pare.”

“Ne kete moment duket se nuk ka asnje demtim muskular, por vetem nje ngarkese. Lojtari eshte mire dhe nuk do te beje as kontrolle te imtesishme.”

“Ne cdo rast, Correa nuk do te luaje si titullar ndaj Peruse sepse ne formacion konsiderohen si te paprekshem Lautaro dhe Messi.”

“Inzaghit nuk i intereson aspak qe te humbase nje tjeter lojtar sepse ndeshja e rendesishme ndaj Lazios dhe me pas Sheriff dhe Juventusi nuk te japin mundesi per te qene i qete. Duhet ndihma e te gjitheve.”

“Por ashtu si e thame edhe ne fillim, ka qene vete Tucu qe ka telefonuar Interin duke i qetesuar te gjithe se eshte mire.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.