Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 24, 2022

Scroll to top

Top

0 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon: “Inter gati te perfitoje 6 milione euro nga nje shitje e papritur te Torino?”

Gazzetta zbulon: “Inter gati te perfitoje 6 milione euro nga nje shitje e papritur te Torino?”
Inter Club Staff

Inter po punon fort ne kete merkato dimerore per te gjetur mundesi per te perforcuar sa me shume skuadren e Inzaghit.

Marotta e ka vendosur kete objektiv duke pare se si sezonin e shkuar mbase pikerisht kjo i ka munguar skuadres zikalter ne luften per titull.

Nderkohe, sipas La Gazzetta dello Sport, nje lajm i mire vjen direkt nga Serie A, ku Inter mund te beje nje shitje te papritur.

“Gjithcka ka te beje me nje shitje te mundshme te Torino, ku Inter ka lene ne huazim lojtarin e saj qe ne fillim te sezonit”.

“Behet fjale per Valentino Lazaro, qe ka bindur plotesisht tranjerin e Torinos, Ivan Juric, me kete te fundit qe e ka bere titullar fiks”.

“Ai eshte bere nje lojtar qe se ka humbur me vendin e titullarit qe kur e ka marre ate ne ndeshjet e para te sezonit”.

“Austriaku ka nje marreveshje per te qendruar te Torino deri ne fund te sezonit, por gjithcka mund te ndryshoje per te”.

“Klubi i Cairos ka nje te drejte blerje prej 6 milione eurosh per te dhe mendohet se Torino eshte gati ta shpenzoje kete shifer mbase qe ne janar per te siguruar perfundimisht kartonin e tij”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Next Story

This is the most recent story.