Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

347 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon: “Inter, humbje e pabesueshme ne bilanc: te kalohet grupi ne Champions eshte nje…”

Gazzetta zbulon: “Inter, humbje e pabesueshme ne bilanc: te kalohet grupi ne Champions eshte nje…”
Inter Club Staff

Ashtu si informon sot La Gazzetta dello Sport, sot Keshilli i Administrimit tek Interi do te konfirmoje nje humbje kolosale ne bilanc.

Per sezonin 2020/21, shifra qe Interi ka humbur ne terma bilanci duhet te jete me e larte se 200 milione euro ne total.

Por gjithesesi do te flitet per nje situate ne permiresim fale shitjeve ne vere, huase se marre nga Oaktree dhe rikthimit te tifozeve ne stadium.

“Nje doze e mire oksigjeni, qe vleresohet diku tek 20 milione euro, do te vinin nese zikalterit do te kalonin edhe grupet ne Champions League.”

“Nje rrugetim qe edhe njehere eshte veshtiresuar shume nga nisja me nje humbje dhe me nje barazim ne grupe.”

“Qe te Spalletti dhe te Inzaghi duke kaluar edhe te dy sezonet e Contes, skuadra ka mbetur e bllokuar gjithmone ne grupe.”

“Ne hipotezen me te keqe, Interi nga Europa ne kete sezon do te marre vetem 45 milione euro, gjithmone nese nuk i kalon grupet.”

“Keto para do te vine nga kuota e pjesemarrjes, nga ranking historik dhe nga market pool. Por te arrihet ne 1/8 per Interin do te sillte direkt 20 milione te tjera duke i bere 45 milionet, 65 milione.”

“Nuk jane llogari te veshtira, sepse 9,6 milione euro do te vinin nga kalimi i turit, nga fitoret, por te mos harrojme edhe biletat e shitura.”

“Humbja e Real me Sheriff thjesht i ngaterron kartat ne gruo dhe me shume mundesi gjithcka per fatin e Interit do te vendoset ne ndeshjen e fundit.”

“Gjithmone per Interin kane qene shume te hidhura ndeshjet finale: PSV, Shakhtar e duke kaluar edhe nga Barcelona.”

“Tani Inzaghi uron qe te kaloje kete tur duke u bere tranjeri i vetem qe kalon grupet ne krahasim me paraardhesit e tij ne epoken Suning.”

“Ne cdo rast, ai eshte i sigurt ne pankinen e tij. Askush nuk e ve ne diskutim tranjerin ne kete fillim te sezonit.”

“Interi eshte ende ne kembe dhe eksperienca nuk i mungon edhe pse nervozizmi ndonjehere eshte i larte.”

“Zikalterit prej kater vitesh nuk kane arritur asnjehere te tregojne dhembet e tyre ne Europe: kesaj radhe do te duhet 100% nga vetja per te bere mire.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.