Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

363 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon: “Inter, ja kush eshte dyshimi i madh i Inzaghit ne derbi: te aktivizoje nga minuta e pare apo jo…”

Gazzetta zbulon: “Inter, ja kush eshte dyshimi i madh i Inzaghit ne derbi: te aktivizoje nga minuta e pare apo jo…”
Inter Club Staff

Nga njera ane mundesia per te besuar te deshira e madhe qe Calhanoglu ka per ti treguar Milanit qe ai vlen, por nga ana tjeter siguria qe quhet Arturo Vidal.

Ky eshte dyshimi me i madh qe Simone Inzaghi ka per ndeshjen e se dieles, derbin e Milanos, Inter-Milan, ndeshje qe po e pret nje qytet i tere.

Kush do te luaje ne mesfushe: turku apo kiliani? Nese shohim statistikat dhe mundesine per te mbajtur me mire 90 minuta te lojes, sipas Gazzetta dello Sport, turku eshte me para.

“Nese Calhanoglu garanton me shume mbajtje topi, me shume goditje te rrezikshme nga jashte zone (shikoni shtyllen ndaj Juventusit), Vidal nga ana tjeter di se si te jete shume i vlefshem edhe nga pankina.”

“Pikerisht kjo mund ta shyje Inzaghin te besoje tek ai. Vidal nderkohe e ka treguar se eshte teper i zoti ne ndeshje te medha.”

“Me pak fjale ky eshte problemi me i madh qe ka Inzaghi: te zgjedhe ne fushe Vidal apo Hakan Calhanoglu. Ne fakt duket si nga ato probleme qe cdo tranjer do te donte te kishte.”

“Nderkohe, nje lajm shume i mire eshte edhe menyra se si Vidal luajti ne Champions qe i solli ne mendje shume personave ate Vidalin e Bayern Munich apo te Barcelones.”

“Gjithesesi, per sa i perket pjeses tjeter te formacionit, duket se gjithcka eshte e mbyllur tashme:

Formacioni i mundshem eshte ky (3-5-2): Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Darmian, Barella, Brozovic, Calhanoglu (ose Vidal), Perisic; Dzeko, Lautaro.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.