Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 29, 2020

Scroll to top

Top

557 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon: “Inter ka fituar duelin e pare ne merkato: Marotta nuk ka me asnje dyshim.”

Gazzetta zbulon: “Inter ka fituar duelin e pare ne merkato: Marotta nuk ka me asnje dyshim.”
Inter Club Staff

Inter, pas shitjes se Mauro Icardit, eshte hedhur totalisht ne merkaton hyrese per te gjetur lojtare te gatshem per Interin.

Jane te shumte objektivat zikalter dhe mbi te gjitha duelet e Interit ne merkato per te siguruar lojtare te rendesishem.

Nje nga rivalet kryesore ne kete merkato e Interit eshte pikerisht Juventusi qe edhe ne janar pati nje duel te zjarrte per Kulusevski qe me pas perfundoi tek Juventusi.

Per kete gje ka folur pak me pare La Gazzetta dello Sport ne edicionin e saj online.

“Per cdo lojtar qe shihet si nje talent i padiskutueshem, eshte e pamundur te mos imagjinosh sot nje duel te Interit dhe Juventusit”, nenvizon La Gazzetta dello Sport.

“Me pare ishte Kulusevski, tani eshte nje sfide e zjarrte per Marrash Kumbulla dhe Sandro Tonali.”

“Cuditerisht, ndryshe nga sa ndodhi ne janar me suedezin, ne kete moment Interi shihet si favorite per dy lojtaret.”

“Por nese ndalemi tek Kumbulla, Interi duket se me ne fund e ka fituar duelin e pare per kete merkato me Juventusin: zikalterit jane shume afer shqiptarit per te mos thene qe eshte mbyllur gjithcka dhe po pritet fundit i kampionatit per te mbyllur gjithcka. Marotta nuk ka me asnje dyshim apo frike per te.””

“Nderkohe, Interi mbetet shume besimplote per sa i perket pistes Tonali, aty ku Marotta po punon fort per ta siguruar ate.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.