Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

488 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon: “Inter totalisht ne ankth: ja cfare demtimi ka pesuar Brozovic dhe De Vrij. Inzaghi po…”

Gazzetta zbulon: “Inter totalisht ne ankth: ja cfare demtimi ka pesuar Brozovic dhe De Vrij. Inzaghi po…”
Inter Club Staff

Me sa duket Inter eshte ne ankth per dy lojtare ne vecanti pas ndeshjes ne Liverpool: De Vrij dhe mbi te gjitha, Brozovic.

Te dy ata kane lene fushen e lojes te demtuar diten e djeshme dhe ne kete moment Inzaghi ndodhet ne ankth per te marre vesh demtimin e tyre.

Me sa duket, per te dy ata ka pasur nje shqetesim ne pulpe: te e majta per mbrojtesin si dhe te e djathta per mesfushorin.

Per sa i perket kroatit, La Gazzetta dello Sport shpjegon: “Kushtet e tij do te vleresohen ne oret ne vazhdim.”

“Por eshte shume e dukshme se Brozovic eshte nga ata lojtare qe do te lere pezull boten Inter deri te dielen.”

“Ai eshte shume i rendesishem per te munguar ne kete moment te sezonit. Inzaghi po kryqezon gishtat dhe shpreson qe te marre lajme te mira.”

“Te dielen ka nje transferte delikate ne fushen e Torinos dhe Inter nuk mund te lejoje veten qe te humbase pike te tjera.”

“Po hollandezi? Edhe per te do te jene te rendesishme 36/48 oret e ardhshme per te pare cfare problemi ka. Gjithesesi, ne ate pozicion Inter duket me e mbuluar se sa per Brozovic. Po te ishte ne doren e Inzaghi, ai do te donte ti kishte te dy ata ne Torino te dielen.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.