Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

559 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon: “Ja formacioni anti-Napoli qe Inzaghi ka provuar dje pasdite: surprize e madhe ne…”

Gazzetta zbulon: “Ja formacioni anti-Napoli qe Inzaghi ka provuar dje pasdite: surprize e madhe ne…”
Inter Club Staff

Inter do te luaje neser nje nga ndeshjet me te rendesishme te sezonit ku marzhi i gabimit eshte shume i vogel.

Perballe do te jete Napoli, qe nese fiton ndaj zikalterve, do i parakaloje edhe ne klasifikim edhe pse Inter ka nje ndeshje me pak.

Nderkohe, per sa i perket ndeshjes, ne koken e Inzaghit ka disa balotazhe nderkohe qe ai vete do te jete i skualifikuar.

Ne fushe per te drejtuar skuadren do te jete ndihmesi Farris. Problemi i pare? Kush do te zevendesoje Bastonin, i cili eshte i demtuar dhe i skualifikuar.

“Ne vend te Bastonit do te jete ose Dimarco, ose D’Ambrosio. Nese ky i fundit do te konfirmohet, atehere Skriniar do luaje ne te majte dhe De Vrij ne qender.”

“Nderkohe, ne sulm kemi nje lufte per nej fanelle titullari ndermjet Edin Dzeko dhe Alexis Sanchez, ndersa Lautaro eshte i sigurt per nje fanelle titullari.”

“Per sa i perket te tjereve, Dumfries do te luaje ne krah te djathte dhe jashte nga kjo ndeshje do te jete normalisht Gosens.”

FORMACIONI I MUNDSHEM ESHTE KY:

(3-5-2): Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Skriniar; Dumfries, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; Dzeko, Lautaro.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.