Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

481 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon: “Juventusi mund Marotten ne merkato? Gati 50 milione euro per objektivin e Interit.”

Gazzetta zbulon: “Juventusi mund Marotten ne merkato? Gati 50 milione euro per objektivin e Interit.”
Inter Club Staff

Me sa duket Interi mund te humbase nje lojtar te rendesishem ne merakto duke qene se Juventusi eshte gati te investoje nje shifer shume te larte.

Kete gje e ka shkruar sot La Gazzetta dello Sport, e cila zbulon edhe detajet e kesaj tratative dhe perfundimin e mundshem te saj.

“Behet fjale per Dusa Vlahovic. Lojtari i Fiorentines eshte kerkuar me ngulm nga Interi kur nga Milano u largua Lukaku, por atehere nuk u be asgje.”

“Me sa duket, sipas te dhenave te fundit. Juventus deshiron te munde konkurencen duke mbyllur gjithcka qe ne janar per te.”

“Ideja e Juvetusit eshte qe ti dhuroje Allegrit lojtarin qe ne merkaton e dimrit, duke qene se golat per sulmin bardhezi kane munguar.”

“Agnelli eshte gati te vere ne tavoline per Fiorentinen rreth 50 milione euro per te derguar sulmuesin ne Torino qe ne janar.”

“Nderkohe, nga ana e saj Fiorentina kerkon te pakten 70 milione euro. Mbi sulmuesin eshte edhe Atletico Madrid, Tottenham dhe Manchester City.”

“Me pak fjale, Dusan ka admirues ne te gjithe boten. Ai eshte vetem pas Erling Haaland per sa i perket golave te shenuar, moshes dhe vleres.”

“Prandaj Juventusi nuk deshiron te humbase kohe dhe Interi ne kete kohe duket i mundur per shkak te pamundesise per te shpenzuar 50 milione euro.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.