Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

289 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon: “Mbase nuk e keni vene re, por Lautaro ka bere nje gjest te madh ndaj Interit: ai…”

Gazzetta zbulon: “Mbase nuk e keni vene re, por Lautaro ka bere nje gjest te madh ndaj Interit: ai…”
Inter Club Staff

Nuk ka me dyshime aspak per rinovimin e kontrates se Lautaro Martinez me skuadren e Interit.

Pavarsisht se nuk ka ardhur ende zyrtarizimi, ne fakt, El Toro dhe klubi zikalter e kane zgjetur raportin e tyre.

Kete gje e tregon edhe fakti se sulmuesi argjentinas ka dashur te zhduke cdo sirene merkatoje nga emri i tij.

“Ky eshte nje gjest shume i madh ne drejtim te Interit nga ana e lojtarit”, shkruan La Gazzetta dello Sport, e cila vazhdon edhe me tej.

“Lautaro ne fakt, eshte nje dhurate deri diku e Spallettit, sepse El Toro, filloi te shkelqente pikerisht me mungese e Icardit.”

“Deri ne ate pike, kishte qene vetem nje zevendesues i Mauros, duke qene se Spalletti luane me nje sulmues te vetem.”

“Nderkohe tani El Toro ka kaluar te faktet, duke qene se ka rinovuar me Interin, edhe pse nuk eshte bere ende zyrtarizimi.”

“Gjesti i tij pas ndeshjes se fundit ka qene i madh. I ka thene te gjitheve: “Mua me nxirni jashte nga keto diskutime”. Kaq e thjeshte. Ai shikon nje te ardhme shume larg Barcelones, dhe totalisht zikalter, ne Milano, te Interi.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.