Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

420 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon: “Nje lojtar i Interit nuk e ka vendosur ende te ardhmen: mund te largohet sepse…”

Gazzetta zbulon: “Nje lojtar i Interit nuk e ka vendosur ende te ardhmen: mund te largohet sepse…”
Inter Club Staff

Edicioni i perditshem i La Gazzetta dello Sport eshte ndalur te nje nga lojtaret zikalter qe nuk e ka ende te sigurt te ardhmen e tij.

Nderkohe qe Interi po lufton per te fituar kampionatin e Serie A ne kete sezon, ka disa lojtare qe ende nuk kane siguri per ate qe do te ndodhe me ta.

Njeri prej tyre eshte edhe Andrea Ranocchia, qe ishte nje hap larg nje fanelle titullari ne ate Inter-Sassuolo qe u shty.

Mbrojtesi italian do te kishte zbritur ne fushen e lojes ne vend te Stefan De Vrij, qe kishte dale pozitiv me Covid19.

“Andrea deri me tani e ka treguar veten se eshte nje simbol i interizmit dhe nje njeri i rendesishem i skuadres se Contes.”

“Por ne fund te sezonit ai nuk e ka aspak te sigurt qendrimin ne Milano dhe nuk e ka vendosur ende se cfare do te beje me te ardhmen e tij.”

“Lojtari eshte ne skadence kontrate dhe duke pare edhe momentin delikat te Interit, nuk eshte se ka pasur ndonje bisedim per kete ceshtje.”

“Ai ndihet interist brenda, por nuk perjashtohet edhe mundesia qe ai ta mbylle karrieren ne nje klub qe mund ti garantoje fanellen e titullarit, pavarsisht deshires apo ndonje oferte te mundshme te Interit te zgjatjes se kontrates me nje vit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.