Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,214 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon: “Plani i Marottes per te marre Dybala eshte shume i thjeshte: do te largoje pikerisht…”

Gazzetta zbulon: “Plani i Marottes per te marre Dybala eshte shume i thjeshte: do te largoje pikerisht…”
Inter Club Staff

Inter eshte mire ne krahasim me nje sezon me pare nga gjendja ekonomike dhe qellimi eshte te mbahen te gjithe yjet ne skuader.

Kete gje e thote edhe La Gazzetta dello Sport, qe nder te tjera tregon per deshiren e Marottes per te shtuar nje yll tjeter.

“Ne idete e Interit, nuk eshte aspak ajo e shitjes se Lautaro Martinez, qe kete sezon ka qene teper qendror per Interin e Inzaghit.”

“Madje Inter po mendon te afroje ne Milano edhe Dybala, qe do te ishte keshtu shoku i repartit te Lautaro Martinez.”

“Kontaktet me Dybala kane filluar prej shume kohesh dhe mund te konkretizohen direkt pas perfundimit te kampionatit.”

“Drejtuesit zikalter jane informuar hap pas hapi per te dhe me sa duket, per te marre Dybala, Marotta e di edhe ke do te largoje.”

“I sakrifikuari nese mund te quhet keshtu, do te jete pikerisht Alexis Sanchez, qe merr 9,5 milione euro ne sezon.”

“Sapo ai te largohet, do te hapet rruga edhe per Dybala, qe ne librin e pagave te Interit do te marre pikerisht vendin e tij.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.