Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

295 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon prapaskenen Conte-Barella: “Per tranjerin e Interit, legjenda tregon se kur…”

Gazzetta zbulon prapaskenen Conte-Barella: “Per tranjerin e Interit, legjenda tregon se kur…”
Inter Club Staff

Nje fillim sezoni i jashtezakonshem per Nicolo Barella, mesfushorin italian te Interit dhe te kombetares.

Mesfushori eshte bere nje njeri kyc jo vetem i Interit, por edhe i skuadres kombetare te drejtuar nga Roberto Mancini.

Ashtu si nenvizon La Gazzetta dello Sport, sot, per Conten, Nicolo Barella eshte ajo gje qe ka qene Arutro Vidal nente vite me pare: nje miniere ari e gjitha per tu zbuluar.

“Nje kampion me prespektive te gjithe per ta ndertuar. Nje lojtar qe mjafton te kerkosh dicka nga ai dhe ai te jep ne fushen e lojes 200%.”

“Legjenda tregon se kur ishte ne Torino, tekniku kur pa per here te pare ate uragan kilian ne fushen e lojes, filloi vertete te besonte se titulli ate vit do i rrembehej nga duart Ibres.”

“Pavarsisht se dy lojtaret kane shume diferenca nga njeri-tjetri, Nicolo ka pasur nje impakt te ngjashem tek Interi kontian.”

“Ai deshiron po ashtu si Vidal ti dhuroje teknikut te tij nje fitim kampionati me permbysje, pikerisht si ne vitin 2012.”

“Nuk do te jete e lehte, nuk do te varet vetem nga Barella, por nese ky i fundit do te vazhdoje me kete forme, atehere gjithcka do te jete me e thjeshte ne kete objektiv.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.