Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

591 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon skenarin e papritur: “Inter eshte gati qe te skarcoje Dumfries? Klubi po mendon seriozisht te perdore…”

Gazzetta zbulon skenarin e papritur: “Inter eshte gati qe te skarcoje Dumfries? Klubi po mendon seriozisht te perdore…”
Inter Club Staff

Tani e ka radhen Denzel Dumfries. Po, sepse Matteo Darmian eshte demtuar dhe te gjitha mediat po thone se hollandezi do e zevendesoje.

Ne fillim u perfol edhe per Danilo D’Ambrosio por duket se Inzaghi po shkon drejt nje vendimi te tille per ndeshjen ndaj Spezias.

Gjithesesi, sipas La Gazzetta dello Sport, me Denzel Dumfries mund te ndodhe nje skenar i papritur ne janar ose edhe vere.

Kjo ka te beje me te ardhmen e hollandezi qe mund te jete edhe larg Milanos nese gjerat nuk do te shkojne ashtu si duhet.

“Nese Dumfries nuk do te tregoje dot vlerat e tij ne Milano, atehere Inter do te jete e detyruar te mendoje per shitjen e tij.”

“Per shembull, tani Dumfries do te kete pa frike te pakten 3-4 ndeshje si prove per te treguar vlerat e tij tek Interi.”

“Nese do te deshtoje, atehere Marotta mund te hidhet direkt ne sulm per te siguruar Nahitan Nandez nga Cagliari per krahun e djathte qe ne janar.”

“Ai do te vinte ne Milano dhe ne kembim te Cagliari do te perfundonte ndonje lojtar i ri per te ulur cmimin dhe per te favorizuar transferimin.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.