Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

780 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon: “Spezia-Inter, Inzaghi vendos gjithcka: ja formacioni me pese ndryshime nga minuta e pare.”

Gazzetta zbulon: “Spezia-Inter, Inzaghi vendos gjithcka: ja formacioni me pese ndryshime nga minuta e pare.”
Inter Club Staff

Tashme jemi vetem nje dite larg nga dita e shumepritur: neser ne fushen e lojes do te zbrese Interi perballe Spezias.

Pikerisht per kete ndeshje flet sot La Gazzetta dello Sport e cila flet e bindur per formacionin qe do te zgjedhe Inzaghi per kete ndeshje.

“Simone Inzaghi ka disa dyshime te vogla, por ne krahasim me Veronen, pritet qe ne fushen e lojes 5/11 e skuadres te jene te ndryshme.”

“Interi qe mundi Veronen 2-0 duket se do te pesoje disa ndryshime te rendesishme edhe per shkak te lojtareve qe nuk jane shume mire fizikisht apo rrezikojne per shkak kartonash.”

“Zevendesimi i pare eshte Stefan De Vrij, i cili eshte sterivtur me vete deri me tani dhe vendin e tij do e marre Danilo D’Ambrosio.”

“Nderkohe, bashke me te prapa do te jete Milan Skriniar dhe Alessandro Bastoni, i cili do te rikthehet titullar perseri.”

“Ne stol do te ulet edhe Ivan Perisic, i cili do te pushoje duke i lene vendin gjermatin Robin Gosens nga minuta e pare: debutim absolut per te nga fillimi.”

“Por kemi te reja ne krahun e djathte, ku Mattia Darmian do te luaje nga minuta e pare ne vend te Denzel Dumfries.”

“Nderkohe, ndryshimi i peste do te jete ne sulm, ku Lautaro Martinez pritet te luaje nga minuta e pare me Joaquin Correa.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.