Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

639 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Gazzetta zbulon: “Tek Interi te trishtuar per dy goditje te deshtuara: afer zikalterve ishte edhe…”

Inter, Gazzetta zbulon: “Tek Interi te trishtuar per dy goditje te deshtuara: afer zikalterve ishte edhe…”
Inter Club Staff

“Tek Interi ka mbetur pak trishtim dhe hidherim ne fund, per sa i perket merkatos.”

“Kjo sepse zikalterit nuk kane arritur te mbyllin dy tratativa qe kishin ndermend per oret e fundit te merkatos verore.”

Keshtu hapet artikulli i La Gazzetta dello Sport ku analizohet fushata e transferimeve te Interit, qe eshte mbyllur diten e djeshme ne oren 20:00.

Zikalterit nuk kane mundur dot te mbyllin marreveshjen per Moses, qe eshte bere emri i nxehte i oreve te fundit.

Kjo pasi kishin deshtuar pistat per Marcos Alonso dhe Emerson Palmieri, duke qene se me Chelsea nuk ishte arritur dot nje marreveshje per ta.

Por ne shtepine Inter ka deshtuar edhe mundesia per te shitur Radja Nainggiolan, duke pare se po diskutohej prej kohesh me Cagliarin dhe keto bisedime nuk kane sjelle “tymin e bardhe”.

Keshtu Ninja, do te qendroje ne dispozicion te Contes te pakten deri ne janar.

NJE SKUADER E PERFORCUAR – Merkato i ka dhuruar Contes nje si Hakimi, nje goditje prej 40 milione eurosh.

Por gjithcka eshte mbyllur ne fillim qershori me nje surprize:

“Pasi eshte blere ai, ka filluar faza e dyte e merkatos, pas takimit ne Villa Bellini: do te blihet vetem nese shitet”.

“Ose do te behen operacione me kosto zero ose pothuajse zero”.

Kete shpjegon Gazzetta dello Sport, qe me pas i tregon me radhe tratativat nga ku Interi hoqi dore.”

“Qe prej Tonali e deri te Kumbulla en e fund te Kante, me Kolarov dhe Vidal qe kane ardhur ne Milano.”

“Per te arritur te Kante do ishte e nevojshme nje sakrifice e madhe me shitjen e Brozovic, Eriksen apo Skriniar, por per asnjerin prej tyre nuk ka ardhur nje oferte e rendesishme per shitje perfundimtare.”

“Ne sulm, pervec konfirmimit te Sanchez, eshte rikthyer Pinamonti qe do te jete sulmuesi i katert ne vend te Esposito.”

“Pikerisht Pinamonti qe ka qene objekt i nje tratative ne minutat e fundit ndermjet Interit dhe Parmes per te marre ne kembim Gervinhon.”

“Por ne fund, kjo marreveshje nuk eshte konkretizuar.”

Burimi: La Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.