Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 22, 2020

Scroll to top

Top

619 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Lazio, ja kush jane lojtaret me te mire dhe me te dobet sipas gazetave italiane

Inter-Lazio, ja kush jane lojtaret me te mire dhe me te dobet sipas gazetave italiane
Inter Club Staff

Nje tjeter sukses i Interit ne Serie A, kesaj radhe ndaj Lazios se Simone Inzaghit.

Per zikalterit jane keshtu pesembedhjete pike ne pese ndeshjet e para dhe jane ne krye te klasifikimit per momentin.

Zikalterit kane kontrolluar totalisht ndeshjen duke fituar edhe pse kane rrezikuar me faktin se nuk e kane mbyllur ndeshjen me nje gol tjeter.

Nderkohe, sot te treja gazetat me te medha sportive ne Itali kane dhene notat e tyre per paraqitjen e lojtareve dje.

Behet fjale per La Gazzetta dello Sport, Corriere dello Sport dhe Tuttosport.

Ata kane zgjedhur lojtaret me te mire dhe lojtaret qe kane bere me pak mire se te tjeret diten e djeshme.

Kush ishte me i miri ne fushe? Le ti zbulojme bashke te gjithe.

NOTAT E LOJTAREVE SIPAS GAZETAVE NE ITALI: 

Samir Handanovic: Gazzetta dello Sport nota 8, Corriere dello Sport nota 7.5, Tuttosport nota 7.5.

Diego Godin: Gazzetta dello Sport nota 6, Corriere dello Sport nota 6.5, Tuttosport nota 6.

Stefan de Vrij: Gazzetta dello Sport nota 7, Corriere dello Sport nota 7, Tuttosport nota 7.

Milan Skriniar: Gazzetta dello Sport nota 6, Corriere dello Sport nota 6, Tuttosport nota 6.

Danilo D’Ambrosio: Gazzetta dello Sport nota 6.5, Corriere dello Sport nota 7, Tuttosport nota 6.5.

Nicolo Barella: Gazzetta dello Sport nota , 7orriere dello Sport nota 7.5, Tuttosport nota 7.

Marcelo Brozovic: Gazzetta dello Sport nota 6, Corriere dello Sport nota 6.5, Tuttosport nota 6.

Matias Vecino: Gazzetta dello Sport nota 5, Corriere dello Sport nota 6, Tuttosport nota 5.

Cristiano Biraghi: Gazzetta dello Sport nota 6.5, Corriere dello Sport nota 6.5, Tuttosport nota 6.5.

Stefano Sensi: Gazzetta dello Sport nota 6.5, Corriere dello Sport nota 6, Tuttosport nota 6.5.

Matteo Politano: Gazzetta dello Sport nota 5,5, Corriere dello Sport nota 5,5, Tuttosport nota 6.

Romelu Lukaku: Gazzetta dello Sport nota 6,5, Corriere dello Sport nota 6, Tuttosport nota 6.

Lautaro Martinez: Gazzetta dello Sport nota 5,5, Corriere dello Sport nota 6, Tuttosport nota 6.

Alexis Sanchez: Gazzetta dello Sport pa note, Corriere dello Sport nota 6, Tuttosport pa note.

Keshtu dy me te miret e ndeshjes ne menyre unanime nga te gjitha gazetat italiane jane shpallur Samir Handanovic dhe Nicolo Barella.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.