Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,180 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta zbulon: “Zhang po ben gjithcka qe Interi te fitoje sa me shume nga sponsori ne fanelle!”

Gazzetta zbulon: “Zhang po ben gjithcka qe Interi te fitoje sa me shume nga sponsori ne fanelle!”
Inter Club Staff

Ne axhenden e diteve te fundit te qendrimit ne Milano te Steven Zhang, duket se eshte edhe ceshtja e sponsorit kryesor.

La Gazzetta dello Sport tregon se ende nuk ka nje pasardhes per Pirellin, sponsorin historik, qe do te largohet nga fanella e Interit pas 30 viesh.

Nderkohe, Interi duket se tashme kerkon edhe 25 milione euro ne sezon, duke pare se 30 milione euro jane konsideruar shume nga kompanite e interesuara per shkak te pandemise.

Duket se Zhang ka vendosur pikerisht kete shifer (25 milione) si minimumin e mundshem te cdo tratative sepse ai deshiron qe Interi te perfitoje sa me shume nga sponsori.

Klubi zikalter nderkohe edhe per te monetizuar sa me shume Skudeton, nuk deshiron qe te ule aspak kete shifer.

Per kete motiv, me 8 korrik, Inter mund te gjeje veten ne Appiano Gentile edhe pa nje sponsor ne fanelle.

“Nje zgjedhje plot kurajo kjo, manifestim i filozofise se re te Interit qe deshiron te pranohen kushtet e saj dhe nuk deshiron te ule koken perpara asgjeje, qofshin keta edhe gjigande boterore.”

Kete shkruan sot La Gazzetta dello Sport, qe ne nje fare menyre zbulojne se Interi nuk do e kete aspak problem te nise fazen pergatitore pa nje sponsor ne fanelle.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.