Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

461 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

GdS – Asamoah do te firmose per tre vite me Inter. Spalletti…

GdS – Asamoah do te firmose per tre vite me Inter. Spalletti…
Andi Keci

La Gazzetta dello Sport vazhdon te sjelle konfirmime per transferimin e Asamoah tek skuadra zikalter ne merkaton e veres.

Kwadwo Asamoah ka kerkuar dhe tashme e ka gjetur shtepine e tij ne Milano, sipas asaj qe shkruan Gazzetta dello Sport lojtari ka pranuar propozimin per nje kontrate 3 vjecare qe i eshte bere nga Piero Ausilio.

Luciano Spalletti gjithashtu sipas te perditshmes mund ta vazhdoje kontraten deri ne vitin 2019, vecanerisht nese arrin objektivin Champions League.

 

Sa i perket teknikut tjeter italian qe ben pjese ne grupin Sunning Fabio Capello, e ka lene klubin e Jiangsu per mos plotesim te kerkesave ne merkato qe sipas italianit nuk ishin te duhura per arritjen e kerkuar nga drejtuesit: Championsin aziatik.

Kujtojme qe dje edhe Igli Tare ka thene se “per transferimin e De Vrij tek Interi ka mundesi shume te mira qe kjo te ndodhe…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.