Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

486 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Cancelo dhe Kondogbia blerje te veshtira per Inter dhe Valencia sepse…

Gazzetta – Cancelo dhe Kondogbia blerje te veshtira per Inter dhe Valencia sepse…
Andi Keci

Pas nje fillimi te veshtire, Joao Cancelo ka arritur te gjeje formen e tij me te mire me bluzen zikalter.

Ne kohet e fundit portugezi ka filluar cdo ndeshje nga minuta e pare duke fituar keshtu besimin e Spallettit ndeshje pas ndeshje.

Sipas asaj qe shkruan Gazzetta dello Sport tani drejtuesit zikalter duhet te bejne llogarite per blerjen apo jo te tij ne fund te sezonit, situate kjo e lidhur ngushte dhe me situaten e Kondogbia:

“Blerja e portugezit duhet te behet brenda dates 30 maj per nje shifer rreth 35 milione, shifer kjo jo e vogel per Suning e cila po ndjek nje politike me auto financim total tek Inter.”

“Ne te njejten periudhe edhe drejtuesit e ekipit spanjoll duhet ti paguajne Interit 25 milione per te marre perfundimisht francezin Kondogbia, shitja e francezit do ti sillte klubit ziklater nje plusvalence te vogel dhe per kete arsye fair play financiar mund ti toleroje deri ne nje pike hapesire Interit per blerjen e Cancelos.”

Sipas mediave Spanjolle thuhet gjithashtu se klubi i Valencias kete kohe pavaresisht merkatos, duhet te mendoje edhe per nje gjobe rreth 23,4 milione, kjo gje thuhet se mund te ndikoje dhe tek shitja e Cancelos tek Inter ku ne pa mundesi te te ardhurave ne merkato mund te kemi nje tolerim ne vleren e portugezit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.